ULAŞIM        


Bölüme Ulaşım: Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi içerisindeki Fen-Edebiyat Fakülte binasında yer alan Arkeoloji Bölümü, Manisa şehir merkezinden yaklaşık 10-13 km uzaklıkta ve Muradiye Beldesi civarında bulunmakdadır. Manisa'dan veya İzmir'den değişik ulaşım araçlarıyla Muradiye yerleşkesine gelmek mümkündür.

http://cbu.edu.tr/anasayfa/index.php?cbu=Ulasim 

Manisa'dan Ulaşım İçin:

 1. “Manisa- Muradiye Kampüsü” hattında çalışan minibüsler yaklaşık yarım saat aralıklarla Manisa Otogarından hareket etmekte ve yolculuk 25 dakika kadar sürmektedir. Tatil ve yaz dönemlerinde sefer sayılarında ve sıklıklarında değişiklikler olabileceği göz önüne alınmalıdır.

 2. Üniversite bünyesindeki 

  öğrenci ring hattında

   bulunan minibüsler saat başlarında Muradiye Yerleşkesi ve Manisa şehir merkezindeki Rektörlük yerleşkesi arasında seferler düzenlemektedir.

 3. Özel araçla gelinmesi halinde, Manisa–Menemen (D250) karayolundan Menemen istikametinde yaklaşık 7 km ilerledikten sonra Muradiye Beldesine ulaşılır. Aynı istikamette devam edilerek Muradiye Beldesini geçtikten 1 km kadar sonra sağda “CBÜ Muradiye Kampüsü” yol ayrımına gelinir. Kampüs, bu yolun sonunda ve kavşaktan 1.5 km uzaklıktadır.

İzmir'den Ulaşım İçin:

 1. İzmir Otogarı'ndan Manisa Seyahat otobüsleriyle Manisa Otogarı'na gelinerek Otogar'dan hareket eden Muradiye Kampüsü minibüsleriyle yerleşkeye ulaşılabilir. İzmir-Manisa arası seyahat süresi yaklaşık 30 dakikadır.

 2. İzmir'in değişik semtlerinden hareket eden servis otobüsleri günün değişik saatlerinde karşılıklı ve doğrudan Muradiye Kampüsüne yolcu taşımaktadır. Şehrin değişik noktalarından, örneğin; Bornova Osman Kibar meydanından bu otobüslere binerek kampüse doğrudan ulaşmak mümkündür. Ancak tatil ve yaz dönemlerinde servis seferleri azalmakta veya durdurulmaktadır.

 3. Özel araçla Muradiye yerleşkesine ulaşmak için “İzmir-Bornova-Manisa- Muradiye Kampüsü” veya “İzmir-Çiğli-Menemen-Emir Alem - Muradiye Kampüsü” güzergahlarından birisi tercih edilebilir.

 4. İzmir'den Muradiye Beldesi'ne kadar trenle de gelmek mümkündür. Devlet Demir Yolları'na ait tren seferleri İzmir'den, “Basmane-Karşıyaka-Menemen-Muradiye-Manisa” hattı üzerinde işlemektedir.


İLETİŞİM


Telefon
:0 (236) 201 37 02 (Bölüm Başkanlığı)
Adres
:
Manisa Celal Bayar Üniversitesi
Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi
45140 Muradiye Yunusemre/MANİSA
e-posta
:arkeoloji@cbu.edu.tr

 

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik